Helping The others Realize The Advantages Of Суспільство
Helping The others Realize The Advantages Of Суспільство
Blog Article
З переходом до цивілізованої форми існування суспільство стає соціально неоднорідним. У ньому
Одночасно, і освіта стає окремою інституцією. Розвиваються і інші соціальні інституції, такі як правова, медична, військова, спортивна.
Прості (немає розшарування на багатих та бідних) і складні (є різні соціальні верстви)
Здатність перетворювати навколишній світ відповідно до потреб.
б)опосередкований – вивчення патологічних відхилень, девіацій в суспільстві, по-третє – порівняння, співставлення різних типів суспільства, різних соціальних класів, людства та тваринних спільнот з метою виявлення спільних законів, по-четверте – історичне порівняння різних послідовних станів.
Духовна сфера відображає моральний розвиток суспільства. У неї входять культурні досягнення, цінності та ідеали, норми моралі, мистецтво.
Суб’єкт громадської думки – це різні групи населення, що безпосередньо є виразниками громадської думки. Проблема суб’єкта громадської думки включає:
— автономність та самодостатність, самовідтворення, саморегулювання, Суспільство саморозвиток.
Політика задає напрямки розвитку економіки та соціальної сфери. Таким чином, якщо якась з областей не функціонує в повному обсязі, це позначається на всьому житті суспільства.
Різними є погляди і на причини та процес виникнення суспільства, які зводяться до трьох теорій:
Суспільство поступово розвивалося з появою власності та майнової нерівності, виникненням поділу праці, ускладненням суспільних відносин, створенням держави.
У різні періоди історичного розвитку суспільство набувало різноманітних форм, змінювалася його структура. Первісне суспільство не знало
Полюючі та збираючі суспільства. Як бачимо з назви, це суспільство, чиє існування залежить від тварин і рослин, які його члени в змозі вполювати та зібрати. Усі суспільства використовували цю технологію виживання на початку свого шляху і ще кілька тисячоліть тому; навіть сьогодні існує купка ізольованих народів, таких як Аранда в Центральній австралійській пустелі, які залишаються на цьому рівні розвитку.
Практично-перетворювальна функція: соціальна інформація є першим етапом, бо вона не може зразу перетворитися на прогнози, рішення тощо. Задача соціології полягає в тому, щоби знайти шляхи подальшого розвитку суспільства, участь у розробці довготермінової соціальної політики держави, в обґрунтуванні і реалізації планів соціального розвитку на всіх рівнях: країна, регіон тощо.